Argentína

2019/12

Peniaze

V Patagónií nie je toľko bankomatov a preto tie, čo sú zásadné nevydávajú inak ako za poplatok. Oplatí sa teda zameniť si peniaze, alebo! počas krachu krajiny, proste platiť v cudzích menách. USD a EUR je všade akceptované. Ekonomická teória v praxi 🙂

Jedlo

V turistických miestach sa to hemží kadečím, väčšinou dobrým. Za ceny podobné ako u nás. Supermartkety tiež vyzerajú ako naše a berú kreditku. A čo je špeci na jedenie? Steaky a BBQ hocičoho, mňam! Zo sladkého Dulce de leche!

Doprava

Funguje podobne ako v Čile, nič na internete, všetko osobne, na stanici sa dá vybrať z rôznych spoločností. Všetky ale majú podobné ceny aj časy.

Čo vidieť

Patagónia, Patagónia, Patagónia!! Raj na zemi pre každého. Od Bariloche až po Ushuaiu. Divoké hory, pustatina, hory, hory, nič, zvieratá, jazerá. Park Patagonia, Torres del Paine, Fitz Roy, Perito Moreno.. 🙂 Áno časť je argentínska a časť čilská, ale obe krásne.

Buenos Aires je zaujímavé veľkomesto. Určite najcivilizovanejšie aké sme v Južnej Amerike videli, dokonca by som povedala že moderné. Prechádzka mestom, cintorín slávnych, knižnica v starej opere. Kopa dobrého jedla.

Scroll Up