Kazachstan

2017/08

Doprava

Juh krajiny je veľmi vyspelí – široká dialnica, prihy, ako keby to práve otvorili a ľudia ešte nevedeli ako to používať, lebo často išlo v našom pruhu auto naopak 🙂 Mysleli sme si, že toto je štandard,..nie, asfaltka je zázrak..na strednú Áziu.

Jedlo

Nečakajte zázraky, bežná kazašská kuchyňa je jednoduchá, cirkulárové kura, rôzna zelenina, zemiaky či ryža. Je podobná kuchyni celého regiónu a z ruských čias si zase nájdete všade kôpor.

Peniaze

Vo väčších mestách sa dá v bankomate vybrať bez poplatku, s inou ako miestnou hotovosťou nikde nezaplatíte.

Čo vidieť

Ile-Alatau NP – blízkosť Almaty z toho robí teistické stredisko podobné nášmu Chopku. Avšak z každého kúsku je vidno, že sme rozvinutej krajine. Aj keď čapujú Kozla :DAuto sme nechali pri stanici lanovky a hore sa vyliezli, na pešo by to bolo ďaleko a po prašnej ceste. Dá sa tu spraviť niekoľko pekných túr či aj prechod, ale vrcholce sú ostré, takže je to skôr ako v našich Vysokých Tatrách.

Almaty – bohaté mesto, náhodou sme zablúdili do luxusného nákupného centra oproti ktorému Aupark vyzerá ako kutica. Ale sú tu aj štandardné miestne štvrte, tak ako to poznáme z regiónu.

Narin Canyon – fascinujúci široký canyon, kde sa dá prejsť k rieke. Je tam malý hotelík, reštika, kemping a veľa zelene.

Scroll Up