Thajsko

2020/01

V Thajsku sme vďaka korone zažili len Bangkok na niekoľko dní.

Víza

Nie sú 🙂 Slováci majú vstup na 3 mesiace, ale keďže veľa ľudí robí tzv. “border running” (po 3 mesiacoch prejdú do inej krajiny na pár dní a potom sa vrátia) tak to sprísnili – treba priletieť a odletieť, aby sa to nerátalo.

Jedlo

Mega veľa lacného jedla, všade a hocikedy. Aj v noci. Stánky úplne všade. Reštiky mimo centra pre miestnych sú malé stolíky popri budovách, kde človek dostane polievku alebo niečo iné, podľa toho, na čo sa daná “reštika” špecializuje.

Peniaze

Neoplatí sa vyberať kartou, platí sa 200-300bth ppl za jeden výber plus je aj max. obmedzenie na výšku výberu. Lepšie je zamieňať doláre alebo eurá. Ale v pohode sa dajú aj iné medzinárodné meny, len nebudú mať taký úžasný kurz. Menšie zmenárne berú len väčšie čiastky, ale ľahko nájditeľná je oranžová či zelená sieť zmenární, sú bezpečné a nie je problém za meniť. Čím je človek bližšie letisku, tým je kurz horší.

Čo vidieť

Oplatí sa pozrieť prezidentský palác, hlavne ak idete potom do Angkor Watu. Človek si vie potom porovnať ako to vtedy muselo honosne porovnať. Ak idete do Angkow watu, tak vám netreba vidieť iné podobné ruiny (nad Bangkokom je jedna historická časť tiež). Samotný Bangkok ako mesto náš špeci neočaril, teda len jedlom, kopom ľudí a melónmi trhov s vecami od výmyslu sveta. Širšie centrum v okolí hlavnej autobusovej stanice je slušné a moderné.

Doprava

Metro je v pohode, pekné a spoľahlivé, chodí často a potrebujete metro kartu. Na letisku či v stanici sa dá kúpiť aj nabiť – ale len v hotovosti. Všetko ostatné je chaotické, ale ťukťuky sú všade, stačí len zamávať. Aktuálne podmienky dopravy, mapu a ceny sa dá nájsť na ich stránke (TU).

Scroll Up