Vietnam

2020/03

Doprava

Autobusy sú doprava nr. 1 – spacie, všade, nepohodlné a síce veľké, ale malé ležadlá. Chudák Adam. vlaky sú tiež populárne a lietadlá – keďže Vietnam je malý slíž. Človek sa vie spoľahnúť na stránku 12go.asia (alebo obdobné), kde sa dajú vyhľadať a kúpiť lístky na bus. Nemali sme nikdy žiaden problém a ceny boli rovnaké ako priamo v kancelárií.

Jedlo

Pecka! Všade, hocičo, hocijako, lacno a vynikajúco. Nielen tradičná ryža či rezance a polievky, ale všelijaké nové výmysly rôzne pražené banány, guľky alebo hocičo. Aj bagety nás potešili. Mňam!!

Bezpečnosť

Vo všeobecnosti je to úplne v pohode. Vláda si dala záležať, aby sa k turistom správali miestni slušne, nesnažili sa ich úplne okato vyždímať, nepýtajú si peniaze aj za dýchanie.

Peniaze

Je ťažké nájsť banku, ktorá by nepýtala poplatok za výber, ale jednu zelenú sme našli. Zmenárne sa neoplatia, ale bankomat bez ppl je super možnosť ako dostať cash, lebo s kartou sa veľa neporieši.

Ho Chci Minh / Saigon

Moderné, rušné mesto, zaujímavé, plno super jedla. Mestskou dopravou sa viete dostať k tunelom, na busové stanice či letisko, je spoľahlivá a lacná. Počítajú aj za batožinu ale je to pár centov. Aktuálne podmienky dopravy, mapu a ceny sa dá nájsť na ich stránke (TU).

Hoi An

Má historické centrum v Unesco, preto je populárne – turistické, ale pekné, farebné. S miestnym trhom a reštikami. Happy hour s pivom za 0,3e 🙂 Je kúsok od Da Nang, miestnym v pohode a za euro či dve.

Da Nang

Čisto plážpvé, turistické mesto. Nič iné, len pláž a hotely. Niekoľko turistických pascí ako alpská dedina so vstupom za 40e. Aktuálne podmienky dopravy, mapu a ceny sa dá nájsť na ich stránke (TU).

Hue

Malé mestečko významné len prezidentským palácom – veľkým komplexom palácov a záhradou. Šokujúce ako mali desiatky detí, háremy, cisári sa dostávali mladí k trónu. Na medzizastávku smerom na sever je to akurát. V meste nájdete hocijaké mňamky.

Phong Nang

Maličká dedinka pri jazere a v okolí sú nááádherné jaskyne, úplne bohovské. dobré ceny hotelov aj jedla, požičanie motorky je úplne ok a aj dvaja z toho jeden má 100 kg to zvládnu úplne ok.

Sapa

Kopcovité, malé mestečko, pekné, turistické, ale ešte celkom autentické – s novou lanovkou priamo na Fan Si Pan sa to však o chvíľku zmení. Prechádzka ryžovými poľami hore a dole stojí za to, hlavne kvôli prevýšenie a vysokými horami okolo. Ba Fansipan sa nedalo bez sprievodcu – poctivo to kontrolujú, aby z toho zbohatli. Miestny trh bol super, mali všetko, od zeleniny až po psa.

Ha Noi

Veľkomesto, väčšie ako Saigon 😀 Plno jedla a veľký market, rôzne náboženstvá, všetci spolu žijú, v symbióze chaosu. Aktuálne podmienky dopravy, mapu a ceny sa dá nájsť na ich stránke (TU).

Scroll Up