Čile

2019/11

Peniaze

Dlhodobo je vraj problém nájsť banku, kde by sa dalo vybrať bez poplatku, jednu sme ale našli – Scotia banka. Snáď dlho vydrží, lebo veľa európskych bánk sa z Čile sťahovalo.

Jedlo

Aj v Čile existuje amuelzos, ale stoja tak okolo 5e a je to len jeden chod, hlavné jedlo. Úroveň v krajine sa celkovo podobá Slovensku, aj ceny sú podobné, asi ako v Bratislave. Aj úroveň reštík je podobná, civilizovanejšia ako v ostatných krajinách Južnej Ameriky 🙂 Dokonca majú aj supermarkety podobné tým našim. Avšak chcú na všetkom zbohatnúť, vždy a všade.

Doprava

Vôbec nie je taká lacná ako inde, veľmi porovnateľná až drahšia. Zase raz, na všetkom chcú zbohatnúť. Takže investície do online booking systémov alebo prehľadných poriadkov je nanič.

Špecialita Čile

Pravicová vláda a ústava minimálne podporujúca bežný ľud spôsobila, že každý vidí len prachy. Chcete ísť na prechádzku po lese? Pozemky niekomu platia, ak mu zaplaťte.. 5e za polhodinu? No a? Zvyšovať vstupné do národného parku kvôli tomu každý rok o 20%? prečo nie!

Čo vidieť

Áno, áno, San Pedro de Atacama a púšť Atacama. Fascinujúce miesto. Soľná pláň, sopky, farebné jazerá. Pecka

Patagónia, Patagónia, Patagónia!! Raj na zemi pre každého. Od Bariloche až po Ushuaiu. Divoké hory, pustatina, hory, hory, nič, zvieratá, jazerá. Park Patagonia, Torres del Paine, Fitz Roy, Perito Moreno.. 🙂 Áno časť je argentínska.

>

Scroll Up