Ubytovanie

Máte stan? Super, najlacnejšia alternatíva 🙂 Aj tu ale budú občas miesta, kde budete musieť platiť tak či tak. Miestnych sa radšej spýtajte, či bude dobré ak tam prespíte, možno vám ponúknu aj svoju posteľ 🙂

Couchsurfing je komunita, ktorá ponúka možnosť vzájomnej kultúrnej výmeny. Kedysi naozaj bola úprimným spoznaním druhých kultúr, potom sa čiastočne zmenila na zoznamku či ľudia ju zneužívali len na holé presúvanie. Alebo kradnutie. Prosím, ak využijete couchsurfing, využívajte ho zo správnych dôvodov, poskytnite aj vy svetu späť to, čo vám dal zadarmo. Karma je zdarma 🙂

Booking.com odporúčame pre všeobecné hľadanie ubytovania. Ak chcete low cost – hostelworld sa špecializuje na hostely. S ním však skúsenosti nemáme. Oplatil sa nám booking lebo obsahuje väčšinu ubytovaní na svete v danom regióne, ponúka zľavy a viete tam nájsť niečo dopredu aj na poslednú chvíľu. Najvýhodnejšie ceny vyzerali byť tak cca mesiac-dva pred dátumom príchodu, na poslednú chvíľu už bol horší výber alebo vyššie ceny. Pri dlhodobej ceste sa však nedá zaručiť, źe človek naozaj niekde bude presne o dva mesiace, takže s rozumom! Odporúčanie: dobre si pozrite fotky izieb. Ak tam nie je fotka izba aj s oknom, tak izba naozaj nemá okno .)

Ak ste väčšia partia, určite sa oplatí aj AirBnB. V krajinách 3. sveta ale nie je toľko možností, AirBnB tam nie je až také rozšírené.

Ubytko tiež ľahko nájdete aj na Google mapách, stačí si prejsť oblasť kde ste, poklikať a prečítať si recenzie. Sú veľmi užitočné, lebo vedia podať aktuálne info.

Kde nájsť ubytko? Podľa toho, kde potrebujete. Len na prestup? niekde blízko stanice. Chcete pozrieť centrum? Kludne pri centre. Centrá bývajú väčšinou načačkané pre turistov a nevidíte skutočné mesto, preto odporúčam jeho okolie. Vie priniesť pohľad na mesto ako ho vidia domáci. A samozrejme je to aj lacnejšie.

Scroll Up